ABD Başkanı Trump Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstahça bir mektup kaleme aldı.

TRUMP’UN TEHDİT DOLU MEKTUBU

Seçimini iyi yap, binlerce insanın parçalanmasından sorumlu olmak istemezsin. Ben de Türk ekonomisini batırmak istemem. Ama yapacağım. Bunun zaten küçük bir örneğini Rahip Brunson olayında sana gösterdim.

Senin bazı problemlerini çözmek için cidden uğraştım. Dünyayı kandırma. Büyük bir seçim yapabilirsin. General Mazlum (Şahin Cilo adlı PKK'lı) seninle müzakere yapmak istiyor, şimdiye kadar vermedikleri tavizleri vermeye hazır… Bana gönderdiği mektubun bir kopyasını gizli kalmak koşuluyla ekte gönderiyorum.

Eğer bunu insani ve doğru bir şekilde yaparsan tarih seni iyi anacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa sonsuza kadar bir şeytan olarak görüleceksin. Kabadayılık yapma! Aptal olma!

Seni sonra arayacağım”
DONALD TRUMP

 

Trump bugün yaptığı açıklamada alçakça açıklamalarına devam etti. 

Trump: "Türkiye ile YPG’nin biraz kavga etmeleri gerekiyordu, sonra ayırdım.Okul bahçesinde kavga eden çocuklar gibi; biraz kavga etmelerine izin vermelisiniz, sonra ayırırsınız. Biz de Türkiye ve Kürtlerin birkaç gün savaşmasına izin verdik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

"Trump'ın mektubunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor."