İstanbul’dan büyük emekler harcayarak modern sınıf projesini Atatürk Lisesi öğrencilerine kazandıran memleket sevdalısı Erzurum Gençlik Hareketi Platformu Başkanı Yunus Emre Kavaz Erzurum'da modern sınıfın açılışını yaptı. Sınıfın tabanından tavanına, boyasından sırasına modern ve kaliteli malzemeden yapıldı. Özel tasarımla yapılan sınıftaki öğrenciler oldukça mutlu. 

Özel okullarda görülen sınıfın devlet okulunda açılmış olması oldukça önemli. Erzurum'un en eski tarihi okullarından olan 800 öğrencinin eğitim gördüğü  Atatürk Lisesindeki dönüşüm her alanda sürüyor. Konferans salonundan kütüphaneye büyük değişim geçiren lisede şimdi de modern sınıf açıldı.

 

Sporda il geneli ve Türkiye genelinde büyük başarılar kazanan lisede akademik başarının artırılması için de yoğun çalışmalar yapılıyor. Genç ve dinamik bir idareci öğretmen kadrosuna sahip lisede birçok yönden özel liseyi andıran imkanlara sahip.

   

Kavaz, her sınıf seviyesinde bir modern sınıf açmak hedefinin olduğunu belirtti.

Sınıfa Terör gazisi Yahya Kemal Calayir'in ismi verildi.

Yunus Emre Kavaz Açılış için şunları söyledi: Aylarca süren çalışmaların ardından Gazı Yahya Kemal Calayir sınıfımızın açılışını Komutanımız Gazı Yahya Kemal Calayir ile birlikte yaptık.

Duygu dolu anlar yaşadık. Aylarca yaptığınız çalışmaların açılışı 10 dakika sürüyor duygu yoğunluğu yaşıyoruz.

Bizler Erzurumun makus talihini değiştireceğimize inanıyoruz. Erzurum çocuklarının Iyi bir meslek sahibi olmasından ziyade önce Iyi bir insan olması için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz.

Dünya'da mutlu olan insanlar meslek sahibi mevki sahibi olan insanlar değildir. Mutlu insanlar Iyi insanlardir. Gelin bu iyilik hareketine sizlerde katılın.

2.projemizi tamamladık.
3. Projemiz nerede nasıl olur bilmiyoruz.
Artık yeni projelere yelken acma zamanıdır.

Eğitim gönüllülerine ve Allah rızası için desteklerini esirgemeyen bütün vatandaşlarımızın teşekkür ederim iyi ki varsınız.

Projemizde emeği geçen Mimar Zeynep hanimada ayrıca teşekkür ederiz. Emekleri gerçekten çok büyük.

Yeni akinlarda
Yeni projelerde
Görüşmek üzere
Bizi takip edin.

Okul müdürü Erhan Gürbüz'de emekleri için Yunus Emre Kavaz'a ve sınıfın açılışına gelen Gazi Yahya Kemal Celayire teşekkür etti.