Çomaklı Hoca Rusya'da

Bir dizi ziyarette bulunmak ve ikili iş birliği anlaşmaları yapmak üzere Rusya'ya yolculuk ettik. İlk adres Rusya Bilimler Akademisi Zooloji ve Botanik Enstitüsü oldu.

Rusya ziyaretimizin ilk gününü, Komarov Botanik Enstitüsü yöneticileri ile bir araya gelerek imzaladığımız protokol anlaşması ile tamamladık. Oldukça verimli geçen günün ardından yapılan görüşmelerin üniversitemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Biyolojik çeşitlilik ve kültür bitkilerinin değişim sürecinin takip edilmesi, akademik araştırma verilerinden yararlanılması ile kültürel etkileşimin sağlanması konuları başta olmak üzere birçok alanda yapılacak çalışmaların önemli kazanımlar sağlayacağına yürekten inanıyorum.

Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projemizin en önemli unsurlarından olan uluslararasılaşma vizyonu ışığında gerçekleştirdiğimiz ikili iş birliği anlaşmalarına devam ederek "Dünya Üniversitesi" olma yolunda attığımız adımlarımızı sıklaştırıyoruz.

Çomaklı Sosyal medya hesabından şunları belirtti.

Yaptığımız iş birliği protokolü çerçevesinde Rusya Bilimler Akademisi Zooloji ve Botanik Enstitüsü ile ortak projeler yürütmek, ilgili alanlarda bilimsel çalışmalar yapmak ve tecrübe paylaşımında bulunmak üzere bir araya gelerek akademik ortaklık için ilk adımı atmış olduk.

Oldukça samimi bir havada gerçekleşen ziyaretten dolayı enstitü yönetimine teşekkür ediyorum.