Atatürk Üniversitesi Geniş istişarelerle  belirlediği 39.Projenin tanıtımı yapıldı.

Üniversite Rektörü Prof Dr Ömer Çomaklı öncülüğünde başlatılan yeni nesil üniversite meyvelerini vermeye başladı. 

Bugün akşam yapılan 9.İstişare toplantısında bugüne kadar yapılan toplantılarda yapılan istişarelerle belirlenen projelerin tanıtımı yapıldı. 

 Toplantıda STK Başkanlarının görüş ve önerileri dinlendi. OG-DER Başkanı Abdullah ikinci hazırlanan projelerin hepsinin önemli olduğunu birkaçının değil hepsinin hayata geçirilmesini istedi.

Bazı STK'lar toplantıya Erzurum milletvekilleri, belediye başkanı ve Valininde katılmasını istediler.

Toplantıda Kosgep, Kudaka temsilcileri, Tarım İl Müdürü Rektör yardımcısı, dekan ve enstitü müdürleri de katıldı.

Üniversite rektörü Prof Dr Ömer Çomaklı toplantıda şu başlıklara değindi. 

Göreve geldiğimiz günden itibaren paydaşlarımız ile buluşmaya ve onlarla fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz ve bu günde 9.'sunu gerçekleştirdiğimiz STK buluşmamızda şehrimizin sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldik.

Üniversitemizin vizyonunu belirlerken gerçekleştirdiğimiz Arama Konferanslarımızın 19.'su olan "Erzurum'un Geleceği" konferansında ortaya çıkan 49 proje başlığını STK, dernek, vakıf temsilcileri ve kamu kurumu yöneticileriyle paylaşarak görüş ve önerilerini dinledik.

Erzurum için öncelikli olan projeleri belirlemek için STK temsilcilerimizin oylamasına sunduğumuz raporlarımızı çıktı haline getirdikten sonra kamuoyuyla paylaşarak öne çıkan başlıklarla ilgili adımlarımızı somut bir şekilde atmayı hedefliyoruz.

Üniversite - STK Buluşmalarının 9.'suna gösterdiği yakın ilgiden dolayı başta Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı A. Mustafa Güvenli olmak üzere toplantımıza iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ediyor, ortaya çıkan sonuçların şehrimize hayır getirmesini temenni ediyorum.