Bayramda operatörler düzenli çalışmıyor

Ramazan Bayramı'nın 1. Günü operatörler düzenli çalışmıyor. Aramalar ya cevap vermiyor ya da sürekli kesiliyor. Konu hakkında açıklama yapan operatörler sürekli birbirini suçluyor. Problemin yoğunluktan kaynaklandığını sokağa çıkma yasağı dolayısıyla bayramlaşma vesilesiyle ailesini arayan vatandaşlar yoğunluktan ve iki gündür devam eden yağıştan dolayı  iletişim ve büyük zorluk yaşıyor.

Daha önce Elazığ depremi sırasında benzer iletişim problemi yaşanmıştı. Yine operatörler suçlanmıştı. Tedbir alınması için vatandaşlardan büyük tepki gelmişti.

Bayramın 1. Günü yaşanan iletişim sıkıntısı sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı vatandaşlar düzenli çalışmayan operatörleri eleştiri bombardımanına tuttu.

İşte sosyal medya tepkileri 

Deprem olur işe yaramaz, bayram olur tıkanır. GSM hizmetlerinden bahsediliyorum. Kar amacı tamam da, biraz da hizmet kalitenizi artırın. Milletin tam ihtiyacı olan zamanlarda tüm foyanız ortaya çıkıyor. Biraz da alt yapıyı güçlendirin de, zor zamanlarda işe yarar hale gelin.

Vatandaşın en fazla ihtiyacın olduğu bir zamanda operatörlerin yaşadığı bu teknik sıkıntının son olmasını ümit ediyoruz diye sosyal medyada çokça yorum yapıldı.