Erzurum Bölge eğitim araştırma Hastanesinde Siyanür vakası var.

Erzurum'un Aziziye ilçesindeki bir evde kimyasal madde içtiği iddia edilen bir genç ile bu kişiye müdahale sırasında söz konusu maddeden etkilenen aile bireyleri ve sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 17 kişi hastaneye kaldırıldı.

AA'nın verdiği bilgiye göre, İ.A. (20) iddiaya göre ailesinin evde olmadığı sırada henüz tespit edilemeyen kimyasal bir maddeden içti. Eve gelen annesi G.A. ve babası İ.A. tarafından baygın halde bulunan gencin hastaneye kaldırılması için olay yerine sağlık ekipleri, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü görevlileri ile polis ekipleri çağrıldı. İ.A'nın yanı sıra bu gence müdahale sırasında söz konusu kimyasal maddeden etkilendikleri belirtilen annesi G.A. ve babası İ.A. ile doktor, hemşire, ambulans şoförü gibi sağlık çalışanlarının da aralarında yer aldığı bazı kişiler, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Bu kişilerden İ.A'nın sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay sebebiyle özel kıyafetli AFAD ekipleri ile polisler, İ.A'nın oturduğu 6 katlı binadaki yurttaşları tahliye edip incelemelerde bulundu.

ZEHİRLENEN 17 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI
Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, saat 14.00 sularında, Aziziye ilçesinde ikamet eden 20 yaşındaki İ.A'nın, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı intihar ettiğinin öğrenildiği belirtildi. İ.A'nın durumundan haberdar olunması üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık, polis ve AFAD ekiplerinin sevk edildiği aktarılan açıklamada, "Menşei henüz belirlenemeyen bir maddeden dolayı zehirlenen 3'ü sağlık çalışanı 17 kişi hastaneye kaldırıldı. İntihar eden İ.A. ve diğer kişiler, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştır. Yaralıların hastanedeki müdahaleleri devam etmektedir" ifadesi kullanıldı. Açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Ekiplerin bölgedeki tedbirlerinin sürdüğü kaydedildi. 

3 Sağlıkçı 17 vatandaşın siyanürden etkilendiği belirtildi.

Tüm acil servisler karantinaya alınmış. BEAH'i şimdilik kullanmayalım diye haber yayalım. 

Kesin bilgi sağlık müdürlüğü yetkileri tarafından yapılacaktır.

Erzurum’da bir intihar vakasıyla ilgili olarak yaşanan kimyasal zehirlenme olayıyla ilgili olarak Valilik’ten açıklama geldi.

Erzurum’da bir intihar vakasıyla ilgili olarak yaşanan kimyasal zehirlenme olayıyla ilgili olarak Valilik’ten açıklama geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi: 

Erzurum’da menşei henüz belirlenemeyen bir maddeden ötürü 3’ü sağlık çalışanı olmak üzere toplam 17 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Erzurum Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Saat 14.00 sularında Aziziye İlçesi’nde ikamet eden 20 yaşındaki İbrahim Aratman isimli şahsın belirlenemeyen bir nedenden intihar ettiği bilgisi alınması üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık, Polis ve AFAD ekipleri intikal etmiştir.

İntihar eden şahıs ve maddeden etkilenen 3’ü sağlık çalışanı olmak üzere toplam 17 kişi Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştır.

Hastanedeki müdahale ve olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.”