Şehit Cenazinde protokol ayrı namaz kıldı

Şemdinli'de şehit olan askerin cenazesinde 20 bin kişi saf tuttu. Tekbir sesleri ile alan inledi. Teröre lanet yağdı. Lakin cenaze namazında protokole ayrı bir yer ayrılıp vatandaşlardan ayrı namaz kılındı. Duruma tepki gösteren halk "bu görüntü Erzurum'a yakışmadı "dediler.

ERZURUM ŞEHİDİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik 34. Hudut Tugayı Karagöztepe Üs Bölgesi'nde görevli Erzurum Altıntepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Er Sezai Eşkioğlu (20), bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düştü.

“Komando olacağım” sevinci ile gittiği Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit düşen piyade er Sezai Eşkioğlu, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Altıntepe Mahalle mezarlığında toprağa verilen şehidin cenaze törenine Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, askerler ile şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.