UKOME kararıyla ulaşımda öğrenci ücretlerine yapılan zam geri çekildi. Başkan sekmen haberi sosyal medya hesabından verdi. 

Erzurum'da UKOME kararıyla ulaşımda öğrenci ücretlerine zam yapılmıştı. Vatandaşların yeni uygulanan zam tarifesinin geri çekilmesi talebine Başkan Sekmen kayıtsız kalmadı. Sosyal medya hesabından öğrencilere müjdeli haberi veren Sekmen, UKOME kararının iptalini sağladıklarını açıkladı. 

Zamlı tarifeden abonman kartı alan öğrencilere 15 Ekim tarihinden sonra dolum yerlerinde geri ödeme yapılacağı belirtildi. Öğrenci ulaşım ücreti 1,75 TL’den 2 TL’ye yükseltilmişti. 

Açıklama şöyle:

Öğrenciler bizim övüncümüz, kıvancımız, her şeyimiz… Dolayısıyla onların talep ve beklentileri bizim sürekli önceliğimizdir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizden gelen yoğun talepler üzerine;

Öğrenci ulaşım ücretlerinin artırılmasını öngören UKOME kararının iptal edilmesini sağladık. Öğrencilerimiz, şehir içi ulaşım hizmetlerine dönemsel olarak yapılan söz konusu fiyat artışından kesinlikle etkilenmeyecek ve bu hizmeti eski tarife üzerinden almaya devam edeceklerdir.

Her türlü ihtiyaç ve beklentileri karşısında Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin ve gençlerimizin sürekli yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Öte yandan bu süre içerisinde zamlı abonman kartı alan öğrencilerimizin mağduriyetlerini gidermek amacıyla 15 Ekim 2019 tarihinden sonra nakit ödemeleri dolum yerlerinde yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.