ERDOĞAN, “GEREKİRSE KONUTLARI BİZ YAPACAĞIZ” DEDİ!

"Suriyelilere 250-300 m² evler yapsak, çevresinde de 100-150 m² bahçesi olsa. Orada ekip biçseler..." diyerek sığınmacılara güvenli bölgede konutlar inşa ederek ev sahibi yapmayı hedefleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşü yaptığı açıklamada proje için maddi kaynak bulamadığını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ise konuyla ilgili son derece dikkat çeken sözler etti ve sığınmacıları ev sahibi yapma işini Türkiye’nin tek başına yapacağının sinyalini verdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Ekim ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, güvenli bölgede sığınmacılar için yapmak istediği konutlarla ilgili plan ve projeleri BM'de sunduğuna değinerek şunları söyledi:

"Bakıyorlar 'Çok güzel.' Güzelse o zaman bize, siz de katkıda bulunun, destek verin, burayı beraberce yapalım. İnanın yoklar. Hep yalan, doğru konuşmuyorlar, dürüst konuşmuyorlar. Konuşsalar da konuşmasalar da biz gerekirse, Tel Abyad ile Rasulayn arasında icabında bir güvenli bölgeyle beraber mültecilerin yaşayabileceği konutları, sosyal donatı alanlarını, altyapı ve üst yapısıyla yapacağız, dünyaya da bunu ispat ederek göstereceğiz, 'İşte Türk milleti budur, görün.' diyeceğiz.