Rahmi Turan'ın 'Saray'a bir CHP'li gitti iddiasında bulunmasının ardından başlayan polemik siyasetin göbeğine oturdu.

Fox TV'de konuşan Kılıçdaroğlu, "Saray’a gidenleri biliyorum. Okuduğumda doğrudur dedim. İsim vermek istemiyorum. Her konuda konuşan Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor." açıklamasında bulunmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN REST ÇEKMİŞTİ

Kılıçdaroğlu'nun iddialarının ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güya ben Külliye'de bir CHP'li ile görüşmüşüm. Ben! Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler 'görüşme olmadı' dediler. Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Bay Kemal senin hayatın yalan. Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? Ispat ettin ettin, etmezsen CHP'nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun." restini çekmişti.

"ERDOĞAN SENİNLE HER ORTAMDA TARTIŞIRIM"

Bugünkü açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ne yanıt vereceği merak edilen Kılıçdaroğlu adeta lafı ağzında geveledi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan dün İzmir'e geldi. Bir sürü laf etti ama şu cümle çok önemli: "Ben Cumhurbaşkanı adaylığımı ortaya koyuyorum, sen koyabiliyor musun?" dedi". Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söylüyorum, başkasının önünde konuşmak kolay. Seninle her ortamda tartışmaya hazırım." cümleleriyle olayı geçiştirdiği dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: NET HABER