Yaz aylarının gelemsi ile sık sık sorulan bir soru var. Piknikler ne zaman serbest olacak. Mesire yerlerine dinlenmek için ne zaman gidilecek. AVM'lerin 11 Mayısta açılması ile Piknik yerlerinde açılması sosyal medaya da çokça konuşuluyor.

SOSYAL YAŞAM ALANLARI

• Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile çay bahçesi, dernek lokalleri, yüzme havuzu, kaplıca ve spor merkezleri gibi tesislerin açılması (1 Haziran 2020)

• Ören yerlerinin açılması (1 Haziran 2020)

• Nikâh salonlarının azami %25 kapasitesinin aşılmaması şartlarına uyarak kademeli açılması yani nikah kıyılması (1 Haziran 2020). Tam kademe ile düğün salonlarının açılması 1 Temmuz diye düşünülüyor.

Korona virüsle mücadele kapsamında kapalı mekanların kapatılması kararı alınmış ve bu kapsamda düğün salonları 19 Mart tarihinde kapatılmıştı. Bilim Kurulu Tavsiyeleri ve Kabine Toplantısı sonrası yapılan açıklama ile 11 Mayıs tarihinde AVM, Kuaför, Berber ve Güzellik Salonlarının açılabileceği bildirilirken yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber ise düğün ve sünnet yapma hazırlığında olan vatandaşlar, Düğün salonları ne zaman açılacak? sorusunun cevabını merak ediyor. Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı Takvimime göre düğün salonlarının 1 Temmuz'da açılması planlanıyor.

• Mesire yerleri ile piknik alanlarının açılması (15 Haziran 2020)