Çin'in Wuhan kentinde başlayıp, kısa süre içerisinde Çin'in tamamına yayılan ve Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tedavisi için Sağlık Bakanlığı'nın Erzurum'u pilot il yapma kararı aldığı idddia ediliyor.

Çin'den sonra virüsün hızla yayıldığı ve ölümcül vakaların yaşandığı İran'dan tahliye edilecek yaklaşık 600 kişinin Erzurum'da kısa bir süre sonra açılması planlanan şehir hastanesine nakledilmesinin planlandığı ve buranın "karantina hastanesi" olarak kullanılmasına karar verildiği belirtiliyor.

Eğer Erzurum Pilot il olursa tüm hasta ve yakınlarının Erzurum'a geleceği ve hastalığın bu sayede Erzuruma da taşınabileceği belirtiliyor.

Erzurum Valisinin bugün hastaneye geldiği belirtildi. Vali Okay Memiş'in de kısa bir süre içerisinde resmi açıklama yapacağı belirtiliyor... 

Sağlık Bakanlığı'nın aldığı bu karar Erzurum kamuoyunda hem tepkilere hem de tedirginliğe yol açarken, İran'a en yakın il olan Van'ın neden "pilot il" yapılmadığı merak konusu oldu.  Veya daha sıcak bölgeler varken neden soğuk bir şehir Erzurum ?