Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’den 'ahlaksız dindarlık' çıkışı

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “Bir adam hem ibadetini hem de haram mal yiyorsa Bu aldatıcı dindarlıktır” diyerek makamlara gelip dindarlık pozu verip dindar görünüp gerçekte dindarlıkla alakası olmayan haramzadelere çattı. Lafta dürüst ancak  işinde sahtekar yalancı iftiracı tipleri eleştirdi.

“SAHTE DİNDARLIK”
“Gece kalkacaksın teheccüt kılacaksın, ertesi günden bundan cesaret alarak daha büyük kötülükler yapacaksın. Yahut kötülük yapacaksın zulmedeceksin, kalp kıracaksın, haksızlık yapacaksın, yalan söyleyeceksin, iftira edeceksin sonra da gidip Kabe’de bir Umrede bütün günahları sıfırlayacaksın. Bu aldatıcı dindarlık, sahte dindarlık, ahlaksız dindarlıktır.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, eski AA (Anadolu Ajansı)  Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün youtube kanalına konuk oldu. Mehmet Görmez “Sahte dindarlık” hakkında dikkat çekici ifadelerde bulundu. Görmez  “ Bir adam ibadetini yapıyor, zikrini çekiyor, zahit gözüküyor, dış görünüşüne baktığında gayet güzel ama haram mal yiyor. Bu aldatıcı dindarlıktır” dedi.

Görmez, Mısırlı Alim Muhammed Gazali'nin 'Aldatıcı Dindarlık' kitabına gönderme yaparak, konuyla ilgili şöyle konuştu

“SAHTE DİNDARLIK”
“Gece kalkacaksın teheccüt kılacaksın, ertesi günden bundan cesaret alarak daha büyük kötülükler yapacaksın. Yahut kötülük yapacaksın zulmedeceksin, kalp kıracaksın, haksızlık yapacaksın, yalan söyleyeceksin, iftira edeceksin sonra da gidip Kabe’de bir Umrede bütün günahları sıfırlayacaksın. Bu aldatıcı dindarlık, sahte dindarlık, ahlaksız dindarlıktır. ibadetini yapıyor ama haram yiyor, kötülük yapıyor. Bir insan hem ibadetini yapıp hem ahlaksızlık yapabilir mi evet yapabiliyor. Bir adam ibadetlerini terk etmiş ama hayatta hep doğru söylüyor. Böyle insanlar da var"dedi.

https://www.milligazete.com.tr/haber/3448971/mehmet-gormezden-ahlaksiz-dindarlik-cikisi.