LİMON EVDE YETİŞİR Mİ?

Günlük hayatımızın vazgelimezleirnden birisi olan limon sadece marketten ve manavdan mı alabiliriz. Evde limon yetişir mi?

Çayımıza, çorbamıza ve salatalarımıza bolca sıktığımız limon, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, zayıflamaya yardımcı olması, yorgunluğu gidermesi gibi birçok özelliği ile sağlımıza çok faydalıdır. 

Evlerimizde canlı limon güzel bir görüntü oluşturur mu?

Limon bitkisi nasıl yetiştirilir? Evinizin bir köşesinde hoş görünümlü limon bitkisi yetiştirin, güzel kokusuyla evinizin havasını değiştirirken bir yandan da limonlarının faydalarından yararlanın.

Limonu sever misiniz?

Limona karşı özel bir antipatisi olanlar dışında limonu sevmeyen yoktur. Limon, sağlığa son derece faydalıdır ve ilave edildiği her şeye ayrı bir lezzet katar.

Bunun yanında limonu yetiştirmesi de oldukça kolaydır. Evi bir bahçeye sahip olanlar için limon bitkisiyle ilgilenmek hiç zor değildir.

Limon soğuk algınlığına iyi gelen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple özellikle kış aylarında her evde bulunması gereken bir bitkidir.

Bahçeniz olmasa da evinizde limon yetiştirmeniz mümkün mü? Cevabı biz verelim. Evet, elbette yetiştirmeniz mümkün.

Evde limon bitkisi yetiştirme
Malzemeler:

1 adet limon
Toprak
Saksı
Streç film
Limon bitkisinin güneş göreceği bir alan

Nasıl yetiştirilir?
Saksıya doldurduğunuz ince toprağa su dökün. Toprak ve saksının üst kısmı arasında 3 cm boşluk olmalıdır.
Kestiğiniz limonun içinden çekirdeklerini çıkarın. Çekirdeklerin içinden en güzel görünen çekirdeği seçin. Özellikle en sulu görünen çekirdeği seçmeye çalışın. Parmağınızla saksının altına doğru derinleştirdiğiniz deliğe çekirdeği yerleştirin.

Çayımıza, çorbamıza ve salatalarımıza bolca sıktığımız limon, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, zayıflamaya yardımcı olması, yorgunluğu gidermesi gibi birçok özelliği ile sağlımıza çok faydalıdır. 

Limonun da içinde bulunduğu narenciyeler sağlığımız için çok yararlıdır, özellikle evinizde yetiştirmek gibi bir kolaylık olduğunda meyveleriniz hem daha taze hem de daha kaliteli olacaktır. Üstelik hiçbir kimyasala maruz kalmadıklarından emin olabilirsiniz.