Cumhuriyet'in ilanının 96. yıl dönümü, yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, İstanbul'da da birçok etkinlik düzenlendi.

Bunlardan biri de Üsküdar'daki havai fişek gösterisiydi.

"İSTANBUL DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULMUŞ GİBİ"


Sosyal medyada kutlamalarla ilgili birlik ve beraberliği pekiştiren paylaşımlar yapılırken, gazeteciden provokatif bir paylaşım geldi.

Zafer Arapkirli, havai fişek gösterisinin olduğu fotoğrafla yaptığı paylaşımda, "İstanbul (bi nevi) düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyor" ifadelerini sarf etti.

Zafer Arapkirli: İstanbul, işgalden kurtuluşunu kutluyor

"BU KADAR NEFRET MİDE BULANDIRIR"
Zafer Arapkirli'nin bu ifadelerine, sosyal medya takipçilerinin yanıtı gecikmedi. Kendisine birkaç ay önce LGBT grubuna yapılan polis müdahalesiyle alay eden birine gösterdiği tepki hatırlatıldı:

"Yuh be kardeşim! Bu kadar nefret mide bulandırır.."

Zafer Arapkirli: İstanbul, işgalden kurtuluşunu kutluyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen talep sonrası sabah ezanı vakitlerini değiştirdi. 19 Kasım Pazartesi gününden (bugünden) itibaren İstanbul'da sabah ezanı imsak vaktinde okunuyor, sabah namazı ise Ramazan ayındaki gibi ezandan yarım saat sonra kılınıyor.

Diyanet'in bu düzenlemesini cahilliğine bakmadan eleştirmeye kalkan sözde gazeteci-yazar Zafer Arapkirli alay konusu oldu. Olayı çarpıtan Arapkirli, "CaHaPe tek parti devrinde yapılsaydı bu, “Kâfir” ilan ederdiniz, İsmet Paşa’yı. “Ezan/namaz saatiyle” oynanır mı ya hu!... Cayır cayır yanacaksınız la, Cehennemde. Ey Cüppeli!.. Şunlara iki çift lâfın yok mu la?" diye tweet atınca takipçileri ona tepki gösterdi.

İşte Sabah namazının imsak vaktinden güneş doğana kadar kılınabileceğini bilmeyen Arapkirli'nin bu mantık dışı eleştirine gelen yorumlardan bazıları...