Rotaryenler Milli Eğitim'e mi sızıyor?

İstanbul sözleşmesi, Cedaw, Erken yaşta emeklilik gibi sosyolojik oluşumlara karşı hassasiyetin arttığı bu günlerde bir de eğitime ROTARYENlerin dahil edilecek olması ne anlama geliyor? Neler oluyor? Zaten tepkiler üst seviyedeyken “Rotary Okulda” Projesi de Nereden Çıktı? İşte detaylar…

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonuna bağlı İzmir Rotary Kulüpleri’nin tespit ettikleri ve eksikliklerini belirledikleri 27 okulda çalışmalara başlanmak üzere Rotary Bölge Federasyonu İl Milli Eğitim Müdürü İle Protokol imzaladı.

“Rotary Okulda” projesi ile bu yıl eylül ayında faaliyete geçen proje ile İzmir'de 27 okul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından Rotary Kulüplerine teslim edildi.

Okullarda fırsat eşitliği adı altında birçok şey yapmayı ve eğitimler vermeyi vaad eden projeyi Bir zamanlar bir STK olan İlim Yayma Cemiyetinin temsilciliğini yapmış olan ve bu sayede MEB basamaklarını hızlıca çıkan Ömer YAHŞİ'nin eliyle yapılması da oldukça düşündürücü.

Bu nasıl bir savruluş? dedirten proje ile ilgili bakalım İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ bey nasıl bir açıklama yapacak?

habervakti.com