Hazine Bakanı Berat ALBAYRAK Açıkladı: Ücretli Öğretmenlere ve Usta Öğreticilere Ödeme Yapılacak.

Bugün yapılan açıklama ile ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler uzaktan eğitim başladığı günden itibaren ek ders ücretlerini alabilecekler.

ÖĞ-DER Genel Mrkezi ve şubelerinin 1 aydır gündem yaptığı, tüm sendikalarında destek verdiği gündem sonucunda Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK'a sorulan bir çok konular arasında yer alan bu sorun pansuman şeklinde olsa da şimdilik çözülmüş olu. 

TRT Haberde canlı yayında açıklamalarda Bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK şunları söyledi: 

Bakan SELÇUK Ücretli Öğretmenlerin ödemelerinin kararı bugün çıktı ama  ödemeler Uzaktan Eğitimin başladığı tarihten itibaren geçerli olacak. dedi. 

Ücretli örğetmenlerimizden bir ricam var: Bu konuda uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin ödevlerini, derslerini takip etmeye devam etmlerini rica ediyorum.

Ücretli öğretmenlerimizin Ücretlerinini ödenmesi konusunda verdikleri destekten dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Maliye Bakanımız Berat ALBYARAK'a teşekkür ediyorum dedi. 

ÖĞ-DER ŞUBE BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR VE ÖNERİ

ÖĞ-DER Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci öncelikle bu geçici de olsa çözüm için bakanlığımıza ve Sayın Bakanımıza ayrıca gündem oluşturup ücretlilerin sesi olan ÖĞDER Genel Merkezimize ve Genel Başkanımıza, tüm sendikalara teşekkür ediyorum.

Genel Merkezimiz 2-3 haftadır yoğun bir kampanya yaptı. Tv5'te 2 kere program yapıldı. Twitter, Facebook vs tüm kanallardan ses yükseltildi. Kampanyaya tüm sendikalarda destek verince gündem büyüdü.  

Ancak MEB'den beklenen ücretli öğretmenliğe artık bir statü belirleyip yarım ücretli, yarım sigortalı uygulamaya tamamen son verilmesidir. Vekil öğretmen uygulamasına yeniden dönerek bu yanlış "ücretmen" uygulaması düzeltmelidir. 

Ayrıca diyanette ücretli çalışan bu dönemde görevine son verilen ücretliler göz ardı edilmiş. Bu ücret hepsini kapsamalı. Diyanette sorunu çözmeli.