ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü yeni atanan öğretmenlere başarılar diledi.

İşte Sürücü'nun açıklaması :

Yeni atanan öğretmenlere başarılar dileyen Sürücü, “Atama bekleyen öğretmenlerimizi de en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz. Her başlangıç, her tazelik güzeldir. Sizler göreve başladığımızda elbette dikensiz bir gül bahçesiyle karşılaşmayacaksınız. Gerek çevresel gerekse sistemden kaynaklanan sorunları göreceksiniz. Bu sorunlarla baş etmenin dezavantajlarını avantaja çevirmenin yolunun şuurlu bir öğretmen olmaktan geçtiğini göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

DÜNYADAKİ EN BÜYÜK ZENGİNLİK İNSAN YETİŞTİRMEKTİR
Şuurlu öğretmenin tanımını yapan Sürücü, “Şuurlu öğretmen olmak derseniz yapacağı her işte atacağı her adımda sadece Allah rızasını düşünen, karşılık beklemeden maddi hatta manevi çıkar bile gözetmeden görevini aşkla, şevkle yapmaktır. Öğrenci, veli, okul idaresi ve çevresel baskılar bazen sizden inanmadığınız şeyleri yapmanızı isteyebilir. Dünyadaki en önemli servet ve zenginlik insan yetiştirmektir. Anadolu’da şu an milyonlarca öğrenci sizi bekliyor. Kimi ailesinde ekonomik kriz yaşarken kimi anne baba ayrılığından muzdarip, kendini anlayacak bir çift göz, derdini hafifletecek bir çift söz bekliyor” diye konuştu.

EĞİTİM KÂMİL İNSAN YETİŞTİRMEKTİR
Sürücü, eğitimin sadece akademik bilgi vermek olmadığının altını çizerek, “Eğitim, iyi, güzel ahlâk sahibi, kâmil insan yetiştirmektir. Yeni göreve başlayan öğretmenlerimizin de bu şuurla yapacağı çalışmalar ülkemize, insanlığa birçok hayırlar getirecektir inşallah. Yönetici camiasının da bu hassasiyetleri dikkate alarak yaklaşım sergilemeleri gerekmektedir” değerlendirmesinde bulundu.