DİYNAET İŞLERİ BAŞKANI İMZALANAN SÖZLEŞMEYE GÇRE SUÇLU

Hükümetim Avrupa Konseyinin isteği ile imzaladığı İstanbul sözleşmesinde Eşçinsellik, eşçinsel sapık ilişki serbest bırakılıyor. Cinsel yönelimleri serbest bırakan bu yasa meclisten geçirildi. Meclisteki Ak Parti,MHP,İyi, HDP'nin ortak desteği ile 26 dk da çıkarılan bu yasa birçok tehlikeyi barındırıyor. Aile kavramının içerisini boşaltıyor ve aile birliğini tehdit ediyor. Kadına özgürlük adı altında aileyi yıkmaya vesile oluyor. 

2012 yılından beri bu sözleşme yürürlükte. Diyanet İşleri Başkanı konuyu gündeme getirince gerçek bir kez daha görülmüş oldu.

Diyanet İşleri Başkanına karşı çıkan Ankara ve İzmir baroları da zaten bu sözleşmeyi esas alarak suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın zina ve eşcinselliği lanetleyen sözlerine büyük destek gelirken yazar Sema Maraşlı çelişkili bir durumu da gözler önüne serdi.

Erbaş’ın sözlerine destek veren Maraşlı ancak yürürlükteki İstanbul Sözleşmesi’ne göre bu ifadelerin suç olduğuna dikkat çekerek yöneticileri uyardı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarında Ak Parti ve MHP’yi de etiketleyen Maraşlı’nın sözleri şöyle:

İstanbul sözleşmesini iptal edin

“Ali Erbaş İstanbul Sözleşmesi’ne göre suç işlemiştir. Bu sözleri bir ilahiyat hocası söyleseydi şu anda görevinden olmuştu ya büyük ihtimal yargılanıyordu. Ya İstanbul sözleşmesini iptal edin ya herkese uygulayın. 

SEMA MARAŞLININ PAYLAŞIMI

Beklendiği gibi Ankara Barosu Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın sözlerinin suç olduğunu ellerinde kapı gibi İstanbul Sözleşmesi olduğunu söylüyor.

İmzaladığınız sözleşmeyi uygulayın diyorlar doğal olarak. @Akparti @MHP_Bilgi @kademorgtr @diyanetbasin
Ne olacak şimdi?

Ne acıklı bir durum! Müslüman bir ülke, kadın ve lgbt hakları korumak için AB sözleşmesi imzalıyor.

Durumdan paye çıkaranlar hem dinimize hakaret ediyor hem de Diyanet İşleri Başkanı’nın Cadı diye kadınları yakmak için halkı sokağa çağırmasın şaşırtıcı olmadığını söylüyor. Zillet.

İstanbul Sözleşmesi ile her türlü cinsel SAPIK yönelim koruma altına alındı.

Bu durumda Diyanet İşleri Başkanının sözleri koruma altına alınmış eşcinsellere yönelik şiddet içeriyor diyebilir Ankara Barosu ve haklı çıkabilir.